Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

RC Expedice Plzeň

Deník
Pokud chcete zveřejnit dojmy,problémy,kritiku a všecko možné z expedic napište na etp@centrum.cz a my váš článek zveřejníme :)
 
 
Ještěd 2010
V sobotu ráno kolem šestý jsme se já(Charon73) s Matesem, Jirka CBX s Jardou Šteklem a Ondra s Jarinem sešly u Olympie na parkovišti, aby jsme se poskládaly do aut, z čehoš sešlo a odjeli jsme po dvou jako baroni.
Klucí ještě někoho přibírali v Praze a Já s Matějem jsme si v klídku jeli a protože jsme měli spoustu času, tak jsme si zastavili na snídani u mekáče a pak ještě někde na pumpě na kafe a bobek. Cesta ubíhala krásně a když jsme prvně zahlídli Ještěd, snažil jsem se ho vyfotit za jízdy.
Jediný co tam nebylo rozmazaný byl předvolební bilboard s nějakým volem, kterýho ve foťáku mít zrovna nemusím. Pak už přišla klikatá silnička, která nás zavedla na parkoviště, kde bylo místo srazu. Už tam bylo dobře 10 aut v jedný řadě a před nima tak 30 modelů.
Po hodině klábosení a čekání na Jirku s Jardou, kteří se někde kochali severočeskou krajinou už stáli velký auta ve čtyřech řadách a autíčka už spočítat nešli. Nakonec Jarda s Jirkou šťastně dorazili a po nich i pořadatel akce Salvatore. Ten po nutných zdravicích svolal účastníky ke společnému fotografování a počítání aut. Kolik jich nakonec bylo nikdo neví, protože někteří přejíždeli a pořád dojíždeli opozdilci. Ale myslím, že do sta jich moc nechybělo. Pak promluvil Salvatore, navrhnul dvě trasy a po skupinkách se vyrazilo.
Bylo nás asi deset v čele s místním borcem, kterej znal trasu dokonce třetí. A tak jsme jeli. Terén pěknej, příroda krásná a sluníčko nám svítilo jak v létě, co víc si přát. Během začátku trasy přišla Jirkova vložka v překonávání nepřekonatelného. Něco křuplo a bylo po představení. Byla to vážně smůla. Jirka dál už nesl a ostatní jsme pokračovali k vrcholu. Pak přišlo překvapení od místního, z kterýho vypadlo, že to tam až tak nezná, ale to už jsme bloudili.
Čekání na rozhodnutí kudy dál jsme si všichni ukrátili malou svačinkou a já s Matějem navíc tel. hovorem mámě, který jsme s radostí oznámili, že jsme ůplně ztracený a že tam běhá Grizly(Karel). Dostal jsem vynadáno, že to byla poslední expedice a že kluka už nikam nepustí. Asi nerozumí srandě, ale my jsme se bavili dobře. Pak někdo určil směr, kterej se ukázal bejt dobrej, akorát chyběla stezka, takže jsme museli pár metrů i nést, ale o to to bylo expedičnější, že nikdo opravdu nevěděl kudy má jet. Nalezením cesty expediční duch zmizel, ale po pár stech metrech přišel znova a to když jsme dohnali v závěrečném stoupání skupinku, která jela jinou trasou. Tam už šlo kolikrát o život modelu, neboť stezka nebyla na takovej provoz stavěná a turisti v protisměru museli auta překračovat.
Po několika hodinách a 7 a půl kilometrech jsme zdárně dosáhli vrcholu, kde kam oko dohlédlo byly autíčka a stovky lidí, což byl naprosto úžasnej pohled. O cestě zpět po asfaltu nemá cenu nic psát, ale celkově to shrnu asi takhle:
Pro mě to byl velkej expediční svátek a už se těším na příští rok.


 
Gutštejn
Bylo mi ke konci expedice oznámeno, že k téhle akci napíšu recenzi já, protože jsem měl ze všech největší radost s toho, že se mi nic nikde nepovolilo nebo neupadlo. Tak tedy, abych nějak začal. Cesta tam byla super, předjeli jsme par účastníků akce. Když jsme z Úněšova odbočili ,tak pánové zapnuli navigaci a začalo to. Následně se ještě cekalo na Standu, kterej asi zřejmě jel nakupovat uzeniny do Pernarce :DDD. Sraženi v expediční kolonu třech vozů jsme vzali směr Gutštejn. Po 20ti minutové jízdě po silnici typu kdejaká polnačka ,byla dost podobna jako dálnice na PRAHU :D. Na Gutštejn jsme dorazily s mini zdržením, ale našli jsme ho. Už natěšený vytahujeme auta a v tu chvíli už vidím, že účast nebude nijak malá. Sešlo se 13 kousků, což je myslím nádhernej počet a lidi co si ťukaj na čelo, když nás potkávají, už taky ubejvá. Ale jak to tak bejvá pořadatel měl silnější převod tak nám pomalejším utíkali což je jediná kritika na HADIHO hlavu : )). Tak když se to lehounce trhalo na dvě party tak já byl vždy v tý druhý vzadu takže jsem toho moc nenachytal abych nás tu mohl pomlouvat :D:D:D. První překážkovej sjezd ze skal byl nádhernej je dokumentace v Galerii. Pak už jsme hnali auta na hrad tam odtud je taky zdokumentováno. Následně přišel dalši vostrej sjezd ze jsem mel chvilkama strach o lidi pode mnou než o auto :D. Po záhadným zkutalením jedoho z Crawlerů , což mimo jiné nikdo nezachytil. Už přichází na řadu moje oblíbená část ,na kterou jsem se tesil já nejvíc, a to potok. Nedal jsem ho celej kousek jsem přenes mel jsem strach o stříďák abych ho nevykoupal :) následovala vložka kotoulu ze svahu kde jsem se uktutně snažil koulení se vyhnout ale to je pro auto asi něco jako já a zákusek :D ,v každým případě jsem se asi ne sám vyblbnul. K cestě s druhým mostem se Crawler sel koupat ještě jednou tentokrát až po budku a bylo to pěkný,škoda že to nikdo nefotil : ))). Přelezeni mostu s autem v podpáždí málo kdo riskoval pod kládama bylo docela zajímavé jezírko a mě se nechtělo riskovat ze budu mít ponorku. Přišla další vložka od kluku s Crawlerama na dosti prudké skále,kam měla většina z trialistů problém nalepit všechny kola na skálu. Což ale neplatí pro kraby :DD. Cesta i terén byl super, pobavilo to i spousta kolem jdoucích s dětma, pro ně jsme byli vítaná změna ve všedně krásným lese. Došli jsme zpět k hradu a já jsem našel další krásnou cestu vzhůru, ještě abych ji nevyužil, to by byla věcná škoda. Následoval už jen lehký dojezd k autu a odjezd domu samozřejmě jsme ty naše modelky nezapomněli vyfotit, vše zdokumentováno a hned několikrát. Abych to shrnul Hadi máš u mě 10 bodů z 10ti pecka terén a i počásko si zamluvil super ;).
   
Expedice Štěnovice 16.8.2009
Myslím, že se akce vydařila, sluníčko nám chvilkama přálo až moc, což mělo za následek suchej povrch a sucho v krku :-). Počet jezdců se opět zvýšil, což je dobře. Nový lidi znamenají nový nápady, lokality a hlavně nový kamarády. Terénu asi nebylo tolik, kolik bychom si přáli, ale i tak jsme si myslím pěkně zajezdili a aspoň nás nebudou tolik bolet nohy. Taky bylo fajn, že jsme měli doprovod s foťákem a tak jsme se mohli věnovat řízeni a o fotodokumentaci bylo postaráno. Takže všem zúčastněným děkuju a ať nám to jezdí! :-)
 
 
Výlet k Žílovi
Dne 26.7.2009 bylo domluveno,že já a Jakub pojedeme na návštěvu k Žílovi, jelikož Jakub potřeboval zprovoznit převodovky a já nejspíš reklamovat RC soupravu kvůli ztrátě signálu. A tak kolem 12:45 jsme vyrazili směr Teplice. Pan Pavel Liška v navigaci nejdříve nějak nekomunikoval ale po nalezení satelitů už jo : )) Cesta probíhala vcelku v pohodě, po cestě jsme potkali docela dost kachen (Citröen 2CV) a taky dost povedenejch cedulí ve stylu AKCE 1kg brambor za 5kč a tak podobně :D Kolem třetí hodiny jsme byli na místě. Vzali jsme naše stroje a vešli do RCMODELEX shopu. Všude byly nějaký díly, modely a různý potřebný harampádí : )) Nejdříve přišli na řadu Jakubovo převodovky. Výměna převodů byla jasná.U jednokvaltu Martin převody vyměnil a dvoukvalt si má Jakub doma vyměnit sám :P Přišla na řadu moje vysílačka.Dal sem přijímač do auta a šlo se ven vyzkoušet,po cca 20 metrech si auto dělalo co chtělo,po výměně přijímače vše šlapalo jak má, dozvěděl jsem se že už to je třetí na reklamaci. Ještě jsme vyzkoušeli KRNAP Defíka na MEX podvozku, kterej fakt funguje skvěle hlavně boční náklon : )) No a my jsme zbalili auta a vydali se zpět k domovu.Martinovi patří velký dík za ochotu pracovat i o dovolené : )),po cestě jsme zblajzli bagety,který matka připravila na přání Jakuba a Jakub prohlásil : Takový bagety ani naše matka nedělá :D no a to je asi konec dnešní výpravy : ))


TOPlist